Liposukcja podbródka
 
 
 
Foto
Foto
Liposukcja oznacza dosłownie „odsysanie” tkanki tłuszczowej z okolic ciała, gdzie gromadzi się ona nadmiernie. Do takich okolic należy m.in. podbródek- rejon, który ciężko wymodelować ćwiczeniami fizycznymi. Przyczyny podwójnego podbródka możemy podzielić na genetyczne, związane z otyłością oraz związane z wiekiem i działająca na nas siłą grawitacji. Mało kto zdaje sobie sprawę , że młody wygląd twarzy to także piękny kontur linii żuchwy i podbródka, a umiejętnie poprawione niedoskonałości w tym rejonie, odmładzają naszą twarz o dobrych kilka lat.
Istnieje kilka technik wykorzystywanych w likwidacji nadmiernej tkanki z okolic podbródka: liposukcja strzykawkowa, ultradźwięki, lasery o różnej długości fali, lipoliza iniekcyjna – wszystkie sprowadzają się do mobilizacji komórek tłuszczowych w celu ich późniejszego odessania.

Stosowana technika zależy od preferencji lekarza , zakresu zabiegu jak i jego celu np. w przypadkach zabiegów z późniejszym przeszczepianiem tłuszczu konieczne są techniki mało inwazyjne. Należy wyraźnie powiedzieć, że liposukcja nie zastępuje prawidłowego trybu życia niezbędnego dla zachowania optymalnej wagi ciała, a jest jedynie metodą wspomagającą i uzupełniającą proces modelowania sylwetki.
W naszej KLINICE MEDEST możemy zaproponować Państwu jedną z bardziej skutecznych metod jaką jest lipoliza strzykawkowa (często połączona z implantacją nici APTOS).

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu kilku drobnych nacięć, przez które wprowadza się specjalne kaniule służące do precyzyjnego modelowania poszczególnych okolic ciała poprzez odessanie odłożonej w nadmiarze tkanki tłuszczowej.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu niezbędne jest stosowanie specjalistycznych ubrań uciskowych umożliwiających skrócenie czasu rekonwalescencji, ograniczających dolegliwości bólowe i zmniejszających ryzyko powikłań. Najczęściej po zabiegu liposukcji jest wskazane zastosowanie nici liftingujących, które przyspieszają obkurczenie wiotkiej skóry i odpowiednie wymodelowanie danej okolicy. Po zabiegu przez okres 2-3 tyg. należy ograniczyć wysiłek fizyczny i spontaniczną mimikę twarzy. W ciągu 24 godz. od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady. Przez kilka dni należy powstrzymać się od picia gorących napojów, nagryzania dużych kęsów pokarmów, od żucia masaży i innych zbiegów intensywnie rozgrzewających ( np. sauna). Należy stosować się ściśle do zaleceń lekarskich i wyznaczonych terminów kontroli.

Okres rekonwalescencji


Okres rekonwalescencji trwa średnio ok 2- 3 tyg. W tym okresie mogą wystąpić asymetria, obrzęk, siniaki zgrubienia, krwiaki, zaciągnięcia skóry. Niektóre objawy mogą utrzymywać się dłużej, stopniowo zmniejszając swoja intensywność ( wyczuwalne zgrubienie, obrzęk limfatyczny)

Bezpieczeństwo

Ze względu na określoną inwazyjność zabiegu należy podkreślić konieczność przestrzegania najwyższych standardów medycznych, korzystania ze sprzętu renomowanych producentów oraz uwzględnienie stanu zdrowia pacjenta, monitorowanie przebiegu okresu pooperacyjnego i zapewnienie prawidłowej rehabilitacji.
 
 
Witryna wykorzystuje mechanizm ciasteczek (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
Laryngolog Opole  |  Laryngolog dziecięcy Opole  |  Medycyna estetyczna Opole  |  Kwas hialuronowy Opole  |  Wypełnianie zmarszczek Opole  |  Dietetyk Opole
Edycja strony www - oprogramowanie n4CMSRealizacja: new4mat.com Sp. z o.o.