MEDYCYNA ESTETYCZNA, LARYNGOLOG, KARDIOLOG

45-525 Opole, ul. Strzelecka 3
Rejestracja: tel. 608 57 66 99

Laryngolog


Endoskopy są układami optycznymi umożliwiającymi obejrzenie tych okolic ciała, które są niedostępne dla bezpośredniej oceny wzrokowej, stąd w przypadku górnych dróg oddechowych badanie endoskopowe jest szczególnie przydatną metodą w diagnostyce. Badanie endoskopowe możemy wykonać za pomocą endoskopów sztywnych ( układ optyczny soczewek zamkniętych w metalowej rurce), giętkich (pęczek włókien światłowodowych) lub zobrazować za pomocą nowoczenego aparatu ENTviewer, który jest urządzeniem elektroniczno-optycznym. Składa się ze szpatułki wyposażonej w kamerę wideo, wideootoskopu oraz bazy służącej do odbioru sygnału. Szpatułka laryngologiczna – kamera o niewielkich rozmiarach (matryca 1/12”) umieszczona jest na końcu szpatułki i pozwala na rejestrację obrazu z rozdzielczością ok. 640×480 pikseli. Obiektyw kamerki osłonięty jest szafirowym szkiełkiem oraz stalową ramą szpatułki. Obraz video ze szpatułki przesyłany do bazy jest bezprzewodowo drogą radiową.

Endoskopowa ocena nosogardła i krtani


W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym ENTviewer, które umożliwia przeprowadzenie bezbolesnych badań: gardła, krtani, fałdów głosowych i gardła środkowego. Badanie to jest szybkie i niebolesne i przypomina bardzo badanie zwykła szpatułką laryngologiczną. Stąd też bez problemu możemy zbadać jamę nosowo-gardłową – miejsce przerostu migdałka gardłowego (niewidoczną w normalnym badaniu) i krtani nawet u małych dzieci. Co ważne w większości przypadków nie wymaga znieczulenia, a przebieg badania i jego zapis możemy obserwować na monitorze.
Funkcja stroboskopii, w która wyposażony jest nasze urządzenie pozwala nam na dokładną ocenę krtani – stanu napięcia strun głosowych, ich ruchomości, różnicowanie zaburzeń czynnościowych i organicznych i wykrycie nawet bardzo małych , niewidocznych lusterkiem zmian podejrzanych o nowotwór.

Za pomocą ENT-viewer pomocą możemy ocenić:

  • nosogardło wraz z migdałkiem gardłowym w videorynoskopii tylnej,
  • krtań w videolaryngoskopii,
  • fałdy głosowe w videolaryngostroboskopii,
  • gardło środkowego i dolne w videofaryngoskopii.
Endoskopowa ocena górnych dróg oddechowych

W naszym gabinecie oferujemy również ocenę górnych dróg oddechowych przy użyciu endoskopów sztywnych, badanie to jest szczególnie polecane do:

  • oceny jam nosowych,
  • oceny pooperacyjnej nosa i drozności zatok,
  • oceny ucha i stanu błony bebenkowej,
  • ocyny gardła i krtani.