powrót

Zamykanie krypt migdałków

Brzydki zapach z ust i zaleganie detrytu w kryptach migdałków podniebiennych, to problem wielu ...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Brzydki zapach z ust i zaleganie detrytu w kryptach migdałków podniebiennych, to problem wielu pacjentów. W większości przypadków jest to tylko przykra dolegliwość, a nie choroba i nie daje następstw zdrowotnych, a także nie wymaga antybiotykoterapii.

Przy zaleganiu detrytu możliwe są trzy rodzaje leczenia:

  • płukanie jamy ustnej i gardła płynami odkażającymi i okresowo oczyszczanie migdałków przez ich "wyciskanie" - opróżnianie krypt migdałków - leczenie objawowe
  • skrajna metoda przy braku efektów innymi metodami to usuniecie operacyjne migdałów - tonsillektomia
  • metoda złotego środka to waporyzacja krypt migdałków przy użyciu elektrokoagulacji, RF czy lasera.

Przebieg zabiegu
Przeprowadzany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym- zabieg jest praktycznie bezbolesny i bezkrwawy.
Czas zabiegu: 15-30 min.
W większości przypadków do pozbycia się problemu wystarcza jednorazowy zabieg.

Po zabiegu
Proces gojenia trwa od 10-14 dni, po czym pacjent może wrócić do pełnej aktywności. W okresie rekonwalescencji zalecane są leki przeciwbólowe, płukanie gardła roztworem wody utlenionej oraz dobra higiena jamy ustnej i zębów. Nieraz wskazana jest antybiotykoterapia jeśli pacjent gorączkuje.

Podsumowując - zaleganie detrytu to nie choroba tylko dokuczliwość, którą można zniwelować za pomocą zabiegu waporyzacji krypt migdałków, bez stosowania zbędnej antybiotykoterapii i operacji usuwania migdałków.

Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie