powrót

Wolumetria twarzy

Z upływem czasu owal naszej twarzy ulega nieubłagalnym zmianom. Dochodzi do resorbcji tkanki tłuszczowej, resorbcji kości, zmian starzeniowych skóry.

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Z upływem czasu owal naszej twarzy ulega nieubłagalnym zmianom. Dochodzi do resorbcji tkanki tłuszczowej, resorbcji kości, zmian starzeniowych skóry, która poprzez utratę jędrności i elastyczości, poddaje się grawitacji. W efekcie pojawiają się niechciane „chomiki”, worki pod oczami, nierówny profil, zapadnięte policzki , skronie. Owal twarzy zostaje zaburzony, a my czujemy się starsi i mniej atrakcyjni. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które mogą poprawić wolumetrię  czyli odpowiednią  symetrię i objętość twarzy.

Starzenie się skóry

Wolumetria twarzy - co to znaczy?

Słowo wolumetria odnosi się do zmiany rysów twarzy i oznacza potrzebę odbudowania objętości twarzy, jednak w powszechnym rozumieniu słowo to często występuje właśnie jako nazwa zabiegu – „voluma „. W czasie zabiegu modelowania wolumetrycznego podkreślamy główne punkty podparcia twarzy takie jak łuki brwiowe, kości jarzmowe, policzki,  uzupełniamy ubytki lub obszary zapadnięte, wyrównujemy linie żuchwy i podbródka, możemy poddać wolumetrii nos, usta, brodę, skronie, u mężczyzn okolicę żwaczy.

kwas hialuronowy Ultra Deep
Na zdjęciu: kwas hialuronowy Ultra Deep

Osoby, które chcą poprawić owal twarzy, odtworzyć odpowiednią symetrię oraz wymodelować podbródek i policzki, mogą zdecydować się na miękki lifting (bez użycia skalpela) w czasie którego możemy użyć kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, żel agarazowy lub przeszczep własnego tłuszczu (lipotransfer). Miękki lifting pozwala uzyskać prawidłowe proporcje i zadbać o odpowiednią symetrię twarzy oraz spłycić bruzdy. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.

Przebieg zabiegu :

Przed zabiegiem  wymagana jest zawsze konsultacja z lekarzem, na której przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy. Następnie za pomocą igły lub kaniuli (miękkiej, tępo zakończonej igły) w odpowiednich miejscach wprowadzany jest kwas hialuronowy, własny tłuszcz lub inny wypełniacz. Dzięki niemu można nadać tkankom miękkim właściwą objętość. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal od razu, a pełne rezultaty pojawiają się ok. miesiąc po zabiegu . Efekty miękkiego liftingu utrzymują się od 1 do 2 lat. Zabieg nie jest bolesny, choć podczas niego może być odczuwalny lekki dyskomfort i uczucie rozpierania.

Wolumetria tłuszczem

W celu poprawy rysów twarzy i zyskania młodszego wyglądu można przeprowadzić także przeszczep tkanki tłuszczowej czyli lipotransfer. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z wybranej części ciała ( najczęściej brzucha) i przeszczepienie w okolice twarzy. Zabieg nie jest bolesny, gdyż w miejsce wyznaczone do odsysania tkanki tłuszczowej - liposukcji podaje się znieczulenie, a także specjalny płyn obkurczający naczynia krwionośne. Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany do przeszczepienia przez oczyszczenie, delikatne  odwirowanie. Czas trwania zabiegu to zwykle około 90 minut, a rekonwalescencji ok. 7 - 14 dni. Efekty po przeszczepie tkanki tłuszczowej są bardziej subtelne, wyraźniejsze zmiany można uzyskać używając kwas hialuronowy lub inny wypełniacz.

Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie