powrót

Rhinoseptoplastyka

Rhinoseptoplastyka to korekcja nosa o charakterze czynnościowo – estetycznym. Operacja ta ma ...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Rhinoseptoplastyka to korekcja nosa o charakterze czynnościowo – estetycznym. Operacja ta ma za zadanie przywrócenie prawidłowej czynności nosa (np. oddychania, węchu ) oraz korekcję deformacji nosa zewnętrznego. Operacja plastyczna nosa nie ogranicza się więc jedynie do poprawy wyglądu nosa zewnętrznego, a obejmuje zarówno leczenie skrzywienia przegrody nosa, często przerostu małżowin nosowych, jak i plastykę nosa zewnętrznego.

Do zabiegu zawsze kwalifikuje lekarz, po wnikliwym badaniu laryngologicznym, nieraz po wykonaniu badań obrazowych lub diagnostyki endoskopowej.

Pacjenci kwalifikujący się do operacji plastycznej nosa mają problemy z oddychaniem przez nos. Ich nos swoim wyglądem oraz wielkością nie pasuje do reszty twarzy, mają pourazowe lub pooperacyjne deformacje nosa (nos krzywy, garbaty, siodłowy lub szeroki, wystający czy asymetryczny wierzchołek (czubek) nosa)
Istotną rolą w przygotowaniu Pacjenta do zabiegu jest zrozumienie jego potrzeb oraz zaufanie Pacjenta do lekarza. Każdy Pacjent powinien precyzyjnie wyrazić jednoznaczne oraz przemyślane oczekiwania dotyczące ostatecznego wyglądu nosa, a lekarz musi ocenić czy jest w stanie spełnić te oczekiwania.

Zabieg rhinoseptoplastyki jest najczęściej przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, trwa ok 2- 3 godz i może być wykonany w zakresie chirurgii jednego dnia.

W okresie pooperacyjnym poza zewnętrznym opatrunkiem stabilizującym zakłada się do nosa delikatne opatrunki z gąbki , a nieraz także jest wskazane wszycie czasowe płytek silikonowych. Bardzo ważne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych i wyznaczonych kontroli.

Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie