powrót

Powiększanie i modelowanie ust

Kiedy usta tracą z wiekiem swoją naturalną jędrność i sprężystość lub genetycznie występują małe...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Kiedy usta tracą z wiekiem swoją naturalną jędrność i sprężystość lub genetycznie występują małe, asymetryczne usta, możemy zastosować terapię kwasem hialuronowym. Za pomocą tego wypełniacza możemy powiększyć objętość ust, podkreślić ich kontur, poprawić stan nawilżenia ust i nadać im zmysłowy charakter. Osobnym wskazaniem jest asymetria ust, która może być wrodzona, związana z wada zgryzu, ubytkami w uzębieniu łuków zębowych, lub urazem tej okolicy- terapia skupia się wówczas na odpowiednim, estetycznym wymodelowaniu linii ust i wyrównaniu asymetrii.

Powiększanie i modelowanie ust

Efekt pełnych, lecz nie nadmiernie wydatnych ust – to marzenie każdej pacjentki myślącej o zabiegu ich modelowania. W efekcie, w ostatnim czasie pacjentki coraz chętniej decydują się na modelowanie ust na płasko, ze względu na bardziej naturalny efekt.

Modelowanie ust metodą na płasko polega na zastosowaniu takiej techniki, by usta były powiększone bez efektu "kaczego dziubka”, tak, aby ingerencja lekarza medycyny estetycznej nie była aż tak wyraźna i nie rzucała się w oczy. Jest to zabieg idealny dla pacjentek, które cenią sobie naturalny wygląd, ale marzą o pełniejszych, symetrycznych i bardziej kształtnych wargach.

Obecnie popularnych jest wiele technik modelowania ust na płasko, spełniających wymagania współczesnych kobiet. Należą do nich:

Russian Lips - technika, której efektem jest na rewitalizacja i naturalne odświeżenie czerwieni wargowej, osiąganej za pomocą wielu nakłuć, w których podaje się minimalne objętości kwasu hialuronowego.

Baby Doll Lips – w tej technice podstawą jest z kolei uwydatnienie środkowej części ust i delikatne wywinięcie wargi dolnej, co pozwala nadać ustom dziewczęcy wygląd.

French Lips - czyli modelowanie ust metodą paryską. Celem tej techniki jest nadanie ustom bardziej zmysłowego kształtu, głównie poprzez podkreślenie łuku Kupidyna oraz dodanie objętości w środkowej części ust i dolnej wardze oraz uniesienie kącików.

Wskazania:

 • utrata jędrności i sprężystości ust,
 • asymetria górnej i dolnej wargi,
 • małe usta,
 • utrata konturu ust,
 • promieniste zmarszczki wargi górnej („zmarszczki palacza”),
 • utrata nawilżenia i pojawienie ie bruzd na ustach,
 • opadnięcie kącików ust.

Przygotowanie do zabiegu:

 • u osób podatnych na opryszczkę zalecamy w dniu zabiegu rozpocząć terapię lekiem p/ wirusowym Rp. Heviran 5xdz200mg z przerwa nocną,
 • po zmyciu makijażu nakłada się na usta krem znieczulający Emla 15-20 min. Także sam preparat kwasu hialuronowego ma dodany środek znieczulający – najczęściej Lignocainę, który po pierwszym wkłuciu znieczula tkanki ust nasiękowo.

Przebieg zabiegu:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podaniu w czerwień wargową kwasu hialuronowego w odpowiednio dobranej technice. Czas zabiegu - ok. 30 min, a okres rekonwalescencji (obrzęk, zasinienie) trwa ok 1-2 dni.

Zalecenia po zabiegu:

 • zakaz spożywania gorących posiłków i płynów,
 • wskazany jest zimny okład,
 • w miarę potrzeby wskazany jest delikatny masaż czerwieni wargowej,
 • zalecane jest picie dużej ilości (2 l) wody mineralnej,
 • kontrola w wyznaczonym terminie.
Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie