powrót

POLIPECTOMIA

Polipy nosa mogą zostać usunięte zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym podczas zabiegu...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

POLIPECTOMIA - usunięcie polipów nosa.


Polipy nosa mogą zostać usunięte zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym podczas zabiegu operacyjnego (tzw. polipektomii). Obecnie polipectomię wykonuje się jako pierwszy - udrażniający nos- etap leczenia, przy masywnym rozroście polipów gdy rozpoznanie zostanie postawione zbyt późno. Jako zabieg, który można wykonać w znieczuleniu miejscowym, jest też polecany przy p/wskazaniach do znieczulenia ogólnego. Współcześnie „złotym standardem”, czyli postępowaniem z wyboru w przypadku postawienia rozpoznania polipów nosa i zatok przynosowych, jest tzw. funkcjonalna endoskopowa operacja zatok (skrót – FESS), która jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i po poszerzeniu diagnostyki o TK zatok.

Polipy usunięte w czasie zabiegu zostają wysłane do badania hist-pat, ze względu na konieczność wykluczenia zmian o podłożu nowotworowym.

Czas trwania zabiegu 15-30 min

Po zabiegu do nosa zakładane są specjalne opatrunki lub tamponada przednia, która usuwana jest po 12-24 godzinach. Następnie lekarz zleca płukanie nosa, sterydy donosowe, a w szczególnych przypadkach także doustnie, leki przeciwalergiczne, nawilżanie i natłuszczanie nosa. W celu uniknięcia nawrotów konieczne jest eliminacja alergenu ze środowiska i ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza.

Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie