powrót

Podniesienie brwi - Brow lifting

Brwi tworzą̨ oprawę̨ oczu, najbardziej pożądany ich kształt to delikatnie uniesiona linia. Upływ czasu, codzienny stres ...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Brwi tworzą oprawę oczu, najbardziej pożądany ich kształt to delikatnie uniesiona linia. Upływ czasu,  codzienny stres oraz silna mimika niekorzystnie wpływają na tę okolicę twarzy. U części pacjentów dochodzi do obniżenia naturalnej linii brwi. U tych osób najczęściej efekt „smutnych oczu” jest dodatkowo pogłębiony przez nadmiar skóry powiek górnych. W tym przypadku możliwa jest korekcja ustawienia brwi w trakcie zabiegu plastyki powiek górnych czyli blepharoplastyki z wykorzystaniem istniejącej linii cięcia chirurgicznego. Wypreparowywane tkanki zewnętrznej części brwi są unoszone i fiksowane niewidocznym szwem wewnętrznym.

Połączenie plastyki powiek z liftingiem brwi daje niezwykle zadowalające rezultaty w postaci przywrócenia młodzieńczej oprawy oczom.  Alternatywą jest także zabieg tzw. direct brow liftu, w którym usuwany jest niewielki nadmiar tkanek skóry bezpośrednio nad brwiami. Powstała rana zamykana jest niewchłanialnymi szwami, które usuwamy po ok 7-8 dniach. Powstała blizna jest praktycznie niezauważalna po całkowitym wygojeniu.

Zalety zabiegu liftingu brwi to krótki czas trwania, znieczulenie miejscowe, oraz szybki proces powrotu do normalnego funkcjonowania .

Po operacji  może wystąpić obrzęk i zasinienie powiek - jednakże wszelkie dolegliwości powinny ustąpić po około dwóch tygodniach. Finalny efekt podniesienia brwi można ocenić po trzech miesiącach rekonwalescencji. daje połączenie zabiegu podniesienia brwi oraz korekcją powiek. Wszystkie zabiegi można przeprowadzić jednocześnie.

Ważne informacje:

Czas trwania zabiegu: około 45min-1,5 godz.

Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR),

Znieczulenie: miejscowe,

Pobyt w klinice: 2-3 godz.,

Rekonwalescencja: ok. 10 dni,

Zdjęcie szwów: w 7-8 dobie,

Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane  nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i  śluzówek, ciąża,

Zalecenia przed zabiegiem: Dokument do pobrania

Lekarz prowadzący:
dr Anna Bagińska
chirurg plastyk
Poznaj mnie
dr n.med. Maciej Koźlik
chirurg plastyk
Poznaj mnie