powrót

Plazma

Plazma to zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Plazma, czyli czwarty stan skupienia. Plazma to zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Ze względu na specyficzne właściwości nazywana czwartym – obok cieczy, gazu i materii stałej – stanem skupienia.

Plazma w medycynie estetycznej
Wraz z postępem technologicznym przyszedł czas na wykorzystanie zjawiska plazmy w medycynie estetycznej do poprawiania urody. Oddziaływanie plazmy na tkankę powoduje sublimację. To fizyczny termin opisujący bezpośrednie przejście stanu stałego do gazowego. Zabiegi wykorzystujące plazmę mogą pomóc w bezinwazyjnym odmładzaniu okolic, na których bardzo ciężko jest uzyskać dobre efekty metodami innymi, niż operacja – np. na powiekach.

W Klinice Medest wykorzystujemy do zabiegów urządzenie Plasmage - zimną plazmę - która jest alternatywą dla lasera, CO2. Plasmage to jedyne urządzenie medyczne, kontrolujące strumień plazmy oraz posiadające możliwość regulacji wiązki w trybie pulsacyjnym lub ciągłym.
Urządzenia Plasmage nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ani krwawienia, gdyż w przeciwieństwie do wykorzystywanych w wielu salonach kosmetycznych iskrowników elektrycznych, Plasmage generuje zimna plazmę.

Wskazania do zabiegu:

 • blefaroplastyka (redukcja nadmiaru skóry powiek),
 • blizny po trądzikowe,
 • blizny pooperacyjne, rozstępy,
 • aktywny trądzik,
 • przebarwienia,
 • płytkie zmarszczki,
 • włókniaki,
 • brodawki.

Przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem urządzenia Plasmage:

 • padaczka,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • obecność metalowych protez stawów w ciele,
 • rozrusznik serca.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem plazmy

Zabiegi z wykorzystaniem plazmy nie wymagają od pacjentów specjalnych przygotowań. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu plazmą igła nie dotyka skóry pacjenta. Lekarz trzyma urządzenie tak, by igła znajdowała się w niewielkiej odległości od miejsca poddawanego zabiegowi.

Wytwarzany w aparacie strumień plazmy działa punktowo. Wskutek wysokiej temperatury w miejscu oddziaływania plazmy tworzą się niewielkie strupki, które muszą same odpaść – trwa to około tygodnia. Gdy odpadną, skóra pod nimi może być zaczerwieniona – trzeba o nią dbać w sposób zalecony przez lekarza, i chronić przed promieniami słonecznymi, by nie pojawiły się przebarwienia.

Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie