powrót

Plastyka powiek - blepharoplastyka

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Powieki są jednymi z najważniejszych części twarzy. Na cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej widać oznaki zmęczenia i upływu czasu w postaci wiotkości skóry zmarszczek, zasinień, i tzw worków pod oczami Dlatego jednym z najbardziej efektywnych sposobów chirurgicznego odmłodzenia twarzy jest  właśnie plastyka powiek ( z łac. Blepharoplastyka)

Blepharoplastyka jest to zabieg chirurgiczny, w trakcie którego usuwany jest nadmiar skóry a także jednoczasowo likwidowane są przepukliny tłuszczowe w przyśrodkowych częściach powiek. Zabieg blepharoplastyki może dotyczyć powiek górnych, powiek dolnych lub obydwu jednocześnie.

Najczęściej  operowane są powieki górne, ponieważ to w ich obrębie widoczny jest nadmiar luźnej, rozciągniętej lub nieładnie marszczącej się skóry. W skrajnych przypadkach wiotka skóra powieki może ograniczać pole widzenia.  W takich przypadkach plastyka powiek  daje korzyści zarówno estetyczne, jak i czynnościowe.

W przypadku powiek dolnych najczęstszym wskazaniem do zabiegu są tzw. worki pod oczami, czyli uwypuklający się z oczodołu tłuszcz.

U części pacjentów konieczna bywa także korekcja opadania powiek z plastyką mięśnia dźwigacza powieki górnej. Zabiegi plastyki powiek są szczególnie dobrze odbierane przez pacjentów – dzięki tej operacji uzyskują odmłodzenie wyglądu twarzy, zniesienie „zmęczonego” wyrazu oczu i przywraca blask spojrzeniu.

Przebieg zabiegu:

Plastyka powiek jest wykonywana  w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym znieczuleniem dożylnym. Podczas plastyki powiek górnych chirurg wykonuje cięcie skórne w fałdzie górnej powieki, dzięki czemu blizna po zabiegu jest niemal niewidoczna.  W czasie zabiegu suwany jest nadmiar fałdu skórno-miesniowego. Jeśli są do tego wskazania wycinane są również przepukliny tłuszczowe. Na powiece dolnej, cięcie prowadzone jest tuż pod linią  rzęs. Nadmiar skóry oraz mięśnia okrężnego jest delikatnie usuwany, przepukliny tłuszczowe zostają usunięte lub przemieszczone w tzw. dolinę łez.

Po zabiegu na powieki zakładany jest niewielki plaster , który nie upośledza widzenia. Przez około godzinę po zabiegu pacjent ma dodatkowe opatrunki i chłodne kompresy, które przed opuszczeniem kliniki są usuwane.

Po zabiegu pacjent nie może samodzielnie prowadzić auta, stąd konieczny jest odbiór pacjenta przez osobę towarzyszącą.

Szwy skórne usuwane są zazwyczaj w 7-8 dobie po zabiegu.

Szwy skórne usuwane są zazwyczaj w 7-8 dobie po zabiegu.

W pierwszych dobach pooperacyjnych wskazany jest oszczędny tryb życia. Po ok. 7 dniach od operacji można wykonywać delikatny makijaż.

Do pracy można zazwyczaj powrócić po 5-8 dniach (powieka górna) lub po 14 dniach (powieka dolna). Przez okres około miesiąca należy maksymalnie ograniczyć prace przed komputerem, oglądanie telewizji i czytanie książek.

Ważne informacje:

Czas trwania zabiegu: około 60 min.,

Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR),

Znieczulenie: miejscowe lub krótkotrwałe dożylne,

Pobyt w klinice: 2-3 godz.,

Rekonwalescencja: ok. 14 dni,

Zdjęcie szwów: w 7-10 dobie,

Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Zalecenia przed zabiegiem: Plik do pobrania

Lekarz prowadzący:
dr Anna Bagińska
chirurg plastyk
Poznaj mnie
dr n.med. Maciej Koźlik
chirurg plastyk
Poznaj mnie