powrót

Modelowanie kształtu nosa

Bezoperacyjna korekta kształtu nosa, modelowanie kwasem hialuronowym dla tych z Państwa, którzy ...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Bezoperacyjna korekta kształtu nosa, modelowanie kwasem hialuronowym dla tych z Państwa, który są niezadowoleni z kształtu swojego nosa, a jednocześnie boja się klasycznych zabiegów chirurgicznych, proponuję zabieg polegający na korekcji kształtu nosa przy użyciu kwasu hialuronowego

Modelowanie kształtu nosa
Metoda ta daje możliwość natychmiastowej zmiany wyglądu nosa oraz wymodelowanie mankamentów, które negatywnie wpływają na nasz komfort życia.

Przed zbiegiem konieczna jest konsultacja, na której jest możliwość omówienia swoich oczekiwań co do kształtu nosa, ale tez lekarz musi ocenić czy dany defekt można skorygować kwasem hialuronowym.

Wskazania:

 • Garb nosa
 • Nierówność grzbietu nosa
 • Asymetria nosa

Przed zabiegiem:

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na wstrzyknięciu plastycznego żelu kwasu hialuronowego cieniutką igłą w odpowiednie miejsca nosa tak, aby optymalnie skorygować niedoskonałości.
Praktycznie jest to “rzeźbienie” nowego nosa z plastycznej substancji jaką jest kwas hialuronowy, więc ostateczny efekt zależy w dużej mierze od zmysłu estetycznego i doświadczenia lekarza. Procedura trwa około 30 minut, a efekty widoczne są od razu.
Efekt zabiegu utrzymuje się indywidualnie, ok 9-12 miesięcy. Czas utrzymywania efektu początkowego można przedłużać kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

Po zabiegu:

 • należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium),
 • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna),
 • nie stosować ręcznego ani chemicznego (peelingi) oczyszczania skóry twarzy.

Efekty uboczne:

U niektórych pacjentów może pojawić się niewielki siniaczek, obrzęk, lekki ból czy wrażliwość na ból w okolicy nosa. Objawy te znikają samoistnie w przeciągu kilku dni

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby układu odpornościowego,
 • skłonność do blizn przerostowych.

Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie