powrót

Ostrzykiwanie toksyną botulinową pęcherza nadreaktywnego

Vaginal Narrower to nowatorskie nici, które służą do zabiegów odmładzania i liftingu tkanek okolic ...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Problem nietrzymania moczu dotyczy wg WHO 30% kobiet przed okresemmenopauzy oraz 60% po menopauzie.  Zmianypoporodowe , zmiany hormonalne (w tym menopauza) w obrębie narządów kobiecychskutkują często kłopotami z mikcją.


Najczęstsze postacie to:

·        wysiłkowe nietrzymanie moczu, które pojawia się podczas aktywności fizycznej, kichania, kaszlu czy śmiechu,

·        pęcherz nadreaktywny (overactive bladder, OAB) to częste i niekontrolowane parcie na mocz, które z czasem może doprowadzić domimowolnego oddawania moczu

Pęcherz nadreaktywny szczególnie może być dokuczliwy w codziennym życiu.

Jest to wstydliwy temat dla wielu kobiet. Niektóre z nich do toalety chodząkilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Wychodzenie z domu staje się wyzwaniem. Dłuższe zakupy planowane są tak, żeby w pobliżu znaleźć toaletę.Rodzi to trudności w normalnym funkcjonowaniem. Doskwiera to, także w sferzetowarzyskiej, a także seksualnej.

Obecnie do dyspozycji mamy kilka metod leczenia:  farmakologiczną – czasem źle tolerowaną przezpacjentki , laseroterapię, oraz zabiegi cystoskopowe z wykorzystaniem botoksu.

Botoks (toksyna botulinowa) poraża nerwy odpowiedzialne za skurcze pęcherzaoraz blokuje uczucie nagłego parcia na pęcherz w mózgu.

Zabieg nie jest bolesny i trwa około 15 minut.  Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym wasyście cytoskopu – kamery ukazującej wnętrze pęcherza. Lekarz ostrzykuje ściany pęcherza w 20-30 miejscach.

Ryzyko zabiegu jest minimalne – stan zapalny pęcherza, przemijający[MS1]  krwiomocz

Efekt utrzymuje się do 13 miesięcy.

W razie potrzeby, zabieg można powtarzać 

Przeciwwskazaniami do zabiegu są miesiączka, ciąża, karmienie piersią,stany zapalne układu moczowego, korzystanie z botoksu w ciągu 3 ostatnich miesięcy.