powrót

Hymenoplastyka

Zabieg najczęściej wykonywany jest z powodów religijnych, kulturowych bądź etnicznych. Obecność błony ...

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Hymenoplastyka, czyli rekonstrukcja błony dziewiczej, polega na zszyciu strzępków pozostałych po przebiciu błony.

Błona dziewicza (z greckiego hymen) to cienka fałdka błony śluzowej, znajdująca się u wejścia do pochwy. Ma kształt pierścieniowaty, z niewielkim otworem pośrodku. Zwykle pozostaje nienaruszona do momentu pierwszego stosunku. Bywa jednak, że nie jest w pełni wykształcona, albo zostanie uszkodzona – na przykład na skutek aktywności fizycznej, zabiegu medycznego, badania lekarskiego, stosowania tamponów czy masturbacji. Odtworzenie błony dziewiczej umożliwia ginekologia plastyczna, a zabieg nosi nazwę hymenoplastyki.

Zabieg najczęściej wykonywany jest z powodów religijnych, kulturowych bądź etnicznych. Obecność błony dziewiczej oznacza niewinność i w niektórych krajach, głównie arabskich, jest warunkiem za mąż pójścia. Obecnie jednak nie tylko muzułmanki korzystają z hymenoplastyki, przeprowadza się ją również u kobiet w przypadku wad pochwy, u kobiet, które zostały zgwałcone zanim odbyły inicjację seksualną, a także na życzenie pacjentki.

Przebieg zabiegu:
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, trwa 30-50 min. W tym samym dniu pacjentka opuszcza klinikę.

Lekarz prowadzący:
lek. med. Michał Skrzypulec
specjalista położnictwa i ginekologii
Poznaj mnie