powrót

ADENOTOMIA

Adenotomia to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym przez jamę ustną w przypadku przerostu migdałka gardłowego.

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.

Adenotomia to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym przez jamę ustną w przypadku przerostu migdałka gardłowego.


Przebieg zabiegu
Za pomocą adenotomu usuwa się migdałek gardłowy. Następnie tamuje się ewentualne krwawienie. Po ustąpieniu krwawienia i skontrolowaniu jamy nosowo-gardłowej, anestezjolog wybudza dziecko.W przypadkach kiedy przerostowi trzeciego migdałka towarzyszy przerost migdałków podniebiennych, przeprowadza się zabieg ich jednoczesnego przycięcia czyli tonsillotomię (zmniejszając ich masę o 30-60 %)

Czas trwania zabiegu to przeciętnie 15-30 min.


Pobyt w oddziale
Wypis do domu jest możliwy jeszcze tego samego dnia, po kilkugodzinnej obserwacji i ustąpieniu działania leków znieczulających lub na następny dzień.

Zalecenia po zabiegu – rekonwalescencja

Po przebytym zabiegu adenotomii dziecko bardzo szybko wraca do dobrej formy i po kilku godzinach nie odczuwa już żadnych dolegliwości. W pierwszych dniach po zabiegu zalecane jest unkanie gorących posiłków, gorących kapieli i wysiłku fizycznego.

Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie