powrót

lek. med. Tomasz Pawlik

lekarz specjalista kardiolog i chorób wewnętrznych

W Klinice przyjmuje specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych dr Tomasz Pawlik, lekarz z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, od 2004 roku pracujący w Oddziale Kardiologii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu, od początku swojej pracy zawodowej zajmujący się leczeniem pacjentów z chorobami układu krążenia, a w szczególności z zaburzeniami rytmu serca.

W Mojej opinii podstawą relacji lekarz Pacjent jest wzajemne zaufanie.

Postęp nauk medycznych, a co za tym idzie metod diagnostycznych i leczniczych stwarza możliwość wyboru bardzo wielu sposobów leczenia tych samych chorób i dolegliwości. W moim przekonaniu rola lekarza w 21 wieku to także rola przewodnika i doradcy.

Pacjentom często zaleca się określoną formę terapii nie przedstawiając alternatyw, możliwych powikłań, konsekwencji wynikających z określonych sposobów leczenia. W MOIM PRZEKONANIU ROLĄ LEKARZA PROWADZĄCEGO JEST POMOC w podejmowaniu decyzji w oparciu o indywidualne podejście do pacjenta. Podstawą tak podejmowanych decyzji jest wzajemne zaufanie, swoboda spotkań z lekarzem, możliwość poświęcenia odpowiedniej ilości czasu na wizytę, indywidualne dostosowanie czasu kolejnej wizyty

Nagminną praktyką w czasach obecnych jest otrzymywanie sprzecznych opinii lekarskich, ciągłe zmiany leków, kierunków leczenia, odsyłanie do innych specjalistów.

Pacjencie! jeśli jesteś zmęczony wieczną zmianą leków, brakiem jednoznacznej formy leczenia, stałą zmianą lekarzy w Poradni, do której chodzisz. Jeśli pragniesz, aby Twoje leczenie prowadził lekarz, który ma dla ciebie czas, zna Twój przypadek, jest skłonny wziąć odpowiedzialność za Twój los - ZAPRASZAM.