powrót

lek. med. Jadwiga Marynowicz

specjalista kardiologii

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od początku swojej lekarskiej praktyki związana z Oddziałem Kardiologii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu (obecnie Uniwersytecki Szpital Kliniczny).

Systematycznie poszerza wiedzę i rozwija się jako lekarz uczestnicząc w szeregu konferencji, wykładów oraz specjalistycznych szkoleń w kraju i za granicą. Prelegentka i autorka prezentacji podczas sesji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W obszarze naukowych zainteresowań dr Marynowicz, leży diagnostyka obrazowa serca, w szczególności z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego serca. Tematyka ta była przedmiotem kilku opracowań, w których prezentowane były wyniki pracy z pacjentami oraz wnioski z zastosowanego leczenia.

Mając na uwadze rosnącą liczbę pacjentów z dolegliwościami i chorobami sercowo- naczyniowymi kładę nacisk na prewencję, diagnostykę oraz wczesne leczenie mające na celu ograniczyć negatywne skutki tych schorzeń.

W swojej pracy stawiamy na kompetencję połączoną z indywidualnym podejściem, szacunkiem i zrozumieniem każdego pacjenta.