nasofiberoskopia

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Nos to pierwszy narząd naszego układu oddechowego. Jego budowa i uchodzących do niego zatok obocznych nosa to bardzo skomplikowany system połączeń jam oraz struktur chrzęstnych i kostnych. Nos pełni wiele funkcji- ale podstawową jest funkcja oddechowa- a więc przepływ powietrza przez jamy nosa do kolejnych pięter układu oddechowego i równoczesne nawilżanie, oczyszczanie, ocieplanie powietrza oraz zmiana przepływu z laminarnego w turbulentny. Poza tym nos jest także narządem powonienia i częściowo smaku, współuczestniczy z zatokami w tworzeniu głosu, a jako najbardziej wystająca część twarzoczaszki stanowi „ zderzak przedni „ przy urazach głowy i nosa. Nie możemy zapomnieć także o funkcji estetycznej - nos stanowi jeden z głównych elementów twarzy, który rzutuje na nasz wygląd. Dlatego, gdy któraś z tych funkcji zostaje zachwiana i dochodzi do objawów niedrożności nosa, zaburzenia węchu, uczucie ciała obcego w nosie, spływu wydzieliny, bólu , podkrwawiania lub po prostu zaburzenia estetycznego ważna jest szybka reakcja i zgłoszenie się na badanie do laryngologa na dokładną ocenę nosa.

Lekarz laryngolog po zebraniu wywiadu przystępuje do oceny nosa. Badanie obejmuje ocenę nosa zewnętrznego i wewnętrznego. Obecnie poza badaniem za pomocą wziernika do dokładniejszej oceny struktur wewnętrznych nosa dysponujemy w Klinice Medest endoskopem sztywnym i giętkim. Za jego pomocą możemy wykonać :

  • oceny jam nosowych, prawidłowości błony śluzowej,
  • ocena drożności nosa
  • ocena stopnia skrzywienia przegrody nosowej
  • stwierdzenie obecności zmian patologicznych w jamach nosowych lub w ujściach zatok ( polipy, brodawczaki, zmiany podejrzane nowotworowo)
  • ocena przerostu małżowin nosowych
  • oceny pooperacyjnej nosa i drożności zatok,

powrót