laryngofiberoskopia

Krtań jest elementem dróg oddechowych i jednocześnie narządem głosu. Wszelkie zmiany w obrębie tego narządu, a zwłaszcza utrzymująca się ponad trzy tygodnie chrypka.

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Krtań jest elementem dróg oddechowych i jednocześnie narządem głosu. Wszelkie zmiany w obrębie tego narządu, a zwłaszcza utrzymująca się ponad trzy tygodnie chrypka, dolegliwości bólowe czy trudności w przełykaniu powinny być wskazaniem do wizyty u laryngologa.

Obecnie  badaniu krtani złotym standardem jest laryngofiberoskopia - badanie za pomocą giętkiego fiberoskopu zbudowany jest z półsztywnego kabla światłowodowego oraz kamerki. Wprowadza się go przez nos do krtani, a następnie ocenia się za pomocą kamerki górne drogi oddechowe, a w szczególności wszystkie piętra krtani: nagłośnię, fałdy głosowe, zachyłki gruszkowate, okolicę podkrtaniową i wejście do tchawicy. Za pomocą fiberoskopu można oglądać krtań w warunkach fizjologicznych- w czasie oddychania i fonacji.

Badanie laryngofiberoskopowe jest bezbolesne gdyż  to przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym z pomocą spray’u z Lignocainą i trwa kilka minut

Wskazania do badania:

  • przedłużająca się chrypka
  • diagnostyka różnicowa zmian patologicznych krtani (polipy, guzki śpiewacze, niedomykalność strun głosowych, brodawczaki, laukoplakia, zmiany po radioterapii, uczucie ciała obcego, rak krtani)
  • kontrola leczenia onkologicznego
  • niepokój onkologiczny u osób obciążonych wywiadem rodzinnym raka krtani
  • ciało obce gardła dolnego lub krtani
  • okresowa kontrola narządu krtani u ludzi palących papierosy ( 1 / rok)
powrót