DIAGNOSTYKA ENDOSKOPOWA GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH

Endoskopy są układami optycznymi umożliwiającymi obejrzenie tych okolic ciała, które są niedostępne dla bezpośredniej oceny wzrokowej.

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Endoskopy są układami optycznymi umożliwiającymi obejrzenie tych okolic ciała, które są niedostępne dla bezpośredniej oceny wzrokowej, stąd w przypadku górnych dróg oddechowych badanie endoskopowe jest szczególnie przydatną metodą w diagnostyce. Badanie endoskopowe możemy wykonać za pomocą endoskopów sztywnych ( układ optyczny soczewek zamkniętych w metalowej rurce), giętkich (pęczek włókien światłowodowych) lub zobrazować za pomocą nowoczenego aparatu ENTviewer, który jest urządzeniem elektroniczno-optycznym. Składa się ze szpatułki wyposażonej w kamerę wideo, wideootoskopu oraz bazy służącej do odbioru sygnału. Szpatułka laryngologiczna – kamera o niewielkich rozmiarach (matryca 1/12”) umieszczona jest na końcu szpatułki i pozwala na rejestrację obrazu z rozdzielczością ok. 640×480 pikseli. Obiektyw kamerki osłonięty jest szafirowym szkiełkiem oraz stalową ramą szpatułki. Obraz video ze szpatułki przesyłany do bazy jest bezprzewodowo drogą radiową.

Endoskopowa ocena nosogardła i krtani


W naszym gabinecie dysponujemy nowoczesnym urządzeniem diagnostycznym ENTviewer, które umożliwia przeprowadzenie bezbolesnych badań: gardła, krtani, fałdów głosowych i gardła środkowego. Badanie to jest szybkie i niebolesne i przypomina bardzo badanie zwykła szpatułką laryngologiczną. Stąd też bez problemu możemy zbadać jamę nosowo-gardłową – miejsce przerostu migdałka gardłowego (niewidoczną w normalnym badaniu) i krtani nawet u małych dzieci. Co ważne w większości przypadków nie wymaga znieczulenia, a przebieg badania i jego zapis możemy obserwować na monitorze.
Funkcja stroboskopii, w która wyposażony jest nasze urządzenie pozwala nam na dokładną ocenę krtani – stanu napięcia strun głosowych, ich ruchomości, różnicowanie zaburzeń czynnościowych i organicznych i wykrycie nawet bardzo małych , niewidocznych lusterkiem zmian podejrzanych o nowotwór.

Za pomocą ENT-viewer pomocą możemy ocenić:

  • nosogardło wraz z migdałkiem gardłowym w videorynoskopii tylnej,
  • krtań w videolaryngoskopii,
  • fałdy głosowe w videolaryngostroboskopii,
  • gardło środkowego i dolne w videofaryngoskopii.

Endoskopowa ocena górnych dróg oddechowych

W naszym gabinecie oferujemy również ocenę górnych dróg oddechowych przy użyciu endoskopów sztywnych, badanie to jest szczególnie polecane do:

  • oceny jam nosowych,
  • oceny pooperacyjnej nosa i drozności zatok,
  • oceny ucha i stanu błony bebenkowej,
  • ocyny gardła i krtani.

powrót