Badanie ECHO serca

Jest to badanie ultrasonograficzne serca, w którym wykorzystujemy fale ultradźwiękowe podobnie jak w innych badaniach

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Badanie ECHO serca , zwane również badaniem UKG, bądź USG serca – to różne nazwy tego samego badania serca. Jest to badanie ultrasonograficzne serca, w którym wykorzystujemy fale ultradźwiękowe podobnie jak w innych badaniach (na przykład USG brzucha) w celu obrazowania NARZĄDÓW WEWNĘTRZNYCH. Podczas badania ECHO lekarz wykonujący widzi na monitorze obraz serca w ruchu i może ocenić zarówno poprawność jego budowy jak i funkcję.

Za pomocą badania ECHO możemy ocenić na przykład:

  • Czy pacjent przebył zawał mięśnia sercowego oraz określić rozległość przebytego zawału?
  • Czy i w jakim stopniu serce zostało uszkodzone przez nieprawidłowo leczone nadciśnienie tętnicze?
  • Czy pacjent ma wadę serca wymagającą nadzoru kardiologa lub wykonania zabiegu naprawczego?
  • Jakie są skutki zastosowanego leczenia?

Badanie ECHO ma oczywiście swoje ograniczenia. Ważne jest, aby było wykonywane przez doświadczonego lekarza na odpowiedniej klasy aparacie ECHO, jak również, aby budowa Pacjenta pozwalała na odpowiednie obrazowanie (jest ono utrudnione na przykład u pacjentów otyłych lub z chorobami płuc).

Wynik badania ECHO wykonywany u tego samego pacjenta przez różnych lekarzy może różnić się w drobnych detalach, najistotniejsze są wnioski/diagnozy z niego płynące, a co za tym idzie zastosowane na tej podstawie leczenie.
Badanie ECHO jest badaniem nieinwazyjnym i nieszkodliwym dla organizmu człowieka, do którego nie jest wymagane specjalne przygotowanie.

powrót