Pierwsza wizyta u dietetyka

Na co zwrócić uwagę?

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Pierwsza wizyta rozpoczyna się od wywiadu żywieniowego. Omówione zostaną stosowane do tej pory diety, rozkład posiłków oraz pory ich spożywania, aktywność fizyczna, stan zdrowia, styl życia jak również rodzaj wykonywanej pracy.


Warto przed pierwszą wizytą przygotować sobie dzienniczek, w którym powinien się znaleźć 3-dniowy jadłospis (dwa dni w ciągu tygodnia i jeden dzień wolny - na przykład w weekend). To pomoże dietetykowi zweryfikować nawyki żywieniowe pacjenta oraz określić ilość spożywanej w ciągu dnia żywności i jej wartość odżywczą.

Przed pierwszą wizytą powinno się także wykonać podstawowe badania takie jak:

  • profil lipidowy,
  • poziom glukozy we krwi,
  • morfologię krwi z rozmazem.

Kolejnym etapem wizyty są pomiary masy, obwodów oraz składu ciała. Dzięki temu na bieżąco będzie można oceniać zmiany, które przy sumiennym stosowaniu diety na pewno się pojawią. Gotowy jadłospis można otrzymać około tygodnia po pierwszej wizycie. Tyle czasu dietetyk potrzebuję na to, aby opracować indywidualną dietę, uwzględniając wszystkie czynniki i preferencje pacjenta.

Na wizytach kontrolnych, omawiane będą postępy w diecie, jadłospis oraz wpływ diety na samopoczucie jak również trudności jakie sprawia. Dietetyk odpowie też na wszystkie pytania i rozwieję wszystkie wątpliwości, związane z dietą. Następny jadłospis opracowywany jest w oparciu o informacje uzyskane na wizycie kontrolnej.

Lekarz prowadzący:
mgr Anna Wilczyńska-Duszyńska
dietetyk kliniczny
Poznaj mnie
powrót