Nici Aptos

Aptos to szeroka gama nici liftingujących, dostosowanych do poszczególnych obszarów twarzy i ciała.

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Aptos to szeroka gama nici liftingujących, dostosowanych do poszczególnych obszarów twarzy i ciała. Oferują unikalne możliwości korygowania opadających fałdów skórnych, typowo: chomików, podbródka oraz opadających policzków, brwi. Nowe bioabsorbowalne nici wykonane sa z kaprolaktamu, a czas ich wchłaniania wynosi 360 dni. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (l-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując natruralną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Aptos to bardzo dobre rozwiązanie dla osób rozważających chirurgiczny lifting twarzy, ale obawiających się dużego zabiegu.

Zabiegi mogą wykonywać tylko certyfikowani lekarze APTOS! www.aptos.pl

Zabieg:


Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowymi polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty wkłucia odpowiedniego typu nici Aptos w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Opracowanie całej twarzy trwa około 30-40 minut. Efekty utrzymując się nawet do 3 lat wprzypadku nici rozpuszczalnych , do 5 lat w przypadku nici stałych. Bezpieczeństwo stosowania produktów z linii Aptos jest osiągane poprzez zastosowanie wchłanianego materiału, o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących.

Obszary zabiegowe:

 • uniesienie brwi,
 • „chomiki”-opadające fałdy skóry żuchwy,
 • linie marionetki- opadające kąciki ust,
 • linia żuchwy zlewająca się z szyją,
 • podbródek- podwieszenie opadających tkanek,
 • korekcja kształtu nosa,
 • odstające małżowiny uszne.

Zalecenia:

 • W ciągu 24 godz od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady. Przez kilka dni należy powstrzymać się od picia gorących napojów, nagryzania dużych kęsów pokarmów, od żucia masaży i innych zbiegów intensywnie rozgrzewających ( np. sauna). Przez 2-3 tygodni po zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny i spontaniczną mimikę twarzy. Należy stosować się ściśle do zaleceń lekarskich i wyznaczonych terminów kontroli.
 • Okres rekonwalescencji – trwa średnio ok 2 tyg. W tym okresie mogą wystąpić asymetria, obrzęk , siniaki zgrubienia, krwiaki, zaciągnięcia skóry. Niektóre objawy mogą utrzymywać się dłużej, stopniowo zmniejszając swoja intensywność ( wyczuwalne zgrubienie, obrzęk limfatyczny).

Efekty zabiegu:

Efekt liftingu widoczny jest od razu po zabiegu, natomiast wyraźną odnowę skóry zauważymy dopiero po 2-3 miesiącach.
Przez najbliższe kilka dni efekt zabiegu nie jeszcze ostateczny, ponieważ zakłócony będzie przez obrzęk lub krwiaki. Dopiero po ich ustąpieniu i wchłonięciu będziemy cieszyć się pełnym efektem, który będzie się jeszcze polepszał wskutek działania rewitalizującego skórę. Trwałość efektu wynosi od 3 do 5 lat, w zależności od wybranych nici, aplikacji oraz indywidualnych cech tkanki. Nici można łączyć z wieloma innymi terapiami medycyny estetycznej, jak np. wypełniacze i materiały biostymulujące.

Gama produktów Aptos i zastosowania:

 • Aptos Excellence – bardzo dobre nici, dające świetne efekty dużego liftingu twarzy. W opakowaniu 10 sztuk
 • Aptos Spring Soft – doskonałe nici z funkcjonalnością sprężyn, do liftingu dolnej części twarzy i okolicy kącików ust,
 • Aptos Thread 2G – nici z pętlą, szczególnie dobre do odtwarzania policzków. Nici posiadają mikrowypustki stabilizujące w tkance, obustronnie zakończone igłą. Mocny i trwały lifting. Zakładane z jednego wkłucia. W opakowaniu 2 nici.
 • Aptos Needle 2G – długa 50 cm nić, umożliwia wykonywanie pod skórą pętli, co daje szczególnie stabilne mocowanie. Nić łącząca się z dwoma igłami w ich środkowych punktach. Wprowadzane pod skórę jednocześnie, przez jeden punkt wkłucia. W opakowaniu 2 komplety nici, domyślnie po jednej na policzek lub żuchwę.
 • Aptos Elegance – podstawowe i skuteczne nici z mikrowypustkami, do liftingu twarzy, szyi, podbródka. Nici w kaniulach – prowadnicach. Opakowanie 2x 7 sztuk.
 • Aptos Nano Spring – niewielkie nici ułożone w sprężynkę, bardzo dobre do korekty opadających kącików ust oraz zmarszczek marionetek, nie ograniczając przy tym mimiki twarzy.
 • Aptos Nano Vitis – niewielkie nici do aplikacji w obszary skóry o dużej mimice, jak np. pod oczami oraz w kurze łapki.
 • Aptos Wire – do podcinania blizn, zarówno niewielkich twarzy, jak i dużych, np. pooperacyjnych brzucha. Pozwala wyrównać powierzchnię skóry wciąganą przez zrosty z położoną głębiej tkanką UWAGA: RODZAJ I ILOŚĆ NICI DOBIERA LEKARZ W CZASIE KONSULTACJI PRZED ZABIEGIEM


Lekarz prowadzący:
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
Poznaj mnie
powrót