Laserowe usuwanie blizn po cięciu cesarskim

Blizna po cesarskim cięciu jest źródłem dyskomfortu wielu Pań. Ginekologia estetyczna przychodzi w tej kwestii z pomocą.

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Blizna po cesarskim cięciu jest źródłem dyskomfortu wielu Pań. U części kobiet dochodzi do wytworzenia w miejscu cięcia przerosłej i twardej tkanki – bliznowca, który z czasem może ściemnieć, pozostawiając „smutną pamiątkę” po porodzie. Moment narodzin dziecka pozostaje do końca życia w pamięci każdej mamy. Coraz częściej porody odbywają się drogą cięcia cesarskiego, co wiąże się z przecięciem skóry brzucha i powstania blizny.

Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi w tej kwestii z pomocą, proponując całą paletę zabiegów, które skutecznie redukują bliznę po cesarce.

Szczegóły zabiegu

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów usunięcia blizny po cesarskim cięciu jest laser frakcyjny. Zabieg laseroterapii polega na przeprowadzeniu kontrolowanych mikro uszkodzeń skóry.

Światło laserowe odparowuje zwłókniałą tkankę jednocześnie pobudzając skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W efekcie starą tkankę zastępuje nowa, zdrowa.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.  Po zabiegu laseroterapii może występować zaczerwienienie skóry, które szybko ustępuje.

Kiedy efekty?

Najlepsze efekty uzyskuje się we wczesnym etapie tworzenia się blizny, tj. po 6-8 tygodniach. W niektórych przypadkach wymagane jest powtórzenie zabiegu 2-3 krotnie.

Lekarz prowadzący:
lek. med. Michał Skrzypulec
specjalista położnictwa i ginekologii
Poznaj mnie
powrót