Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska jest sposobem żywienia zalecanym osobom chorującym na choroby układu krążenia.

Klinika Medest w Opolu jest nowoczesną kliniką oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

W naszej Klinice dbają o Państwa najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach oferując najwyższy poziom usług i zadowolenia. Naszym piorytetem jest profesjonalne, kompleksowe podejście do Klienta, dyskrecja i bezpieczeństwo.

Klinika Medest jest zlokalizowana przy głównej drodze wylotowej z Opola na Strzelce Opolskie. Znajdujemy się blisko centrum Opola, w spokojnej okolicy, dysponujemy własnym parkingiem dla pacjentów.

Państwa opinie liczą się dla nas najbardziej, stąd zapraszamy do ich wyrażenia na Facebooku.
Klinika Medest

Dieta śródziemnomorska jest sposobem żywienia zalecanym osobom chorującym na choroby układu krążenia. W 2018 roku zajęła pierwsze miejsce jako najzdrowsza dieta (ex equo z dietą DASH) w rankingu przygotowywanym przez wybitnych ekspertów z całego świata z dziedziny medycyny i dietetyki, a opublikowanym na platformie internetowej U.S. News & World Report.

Dieta ta stosowana była od zawsze w rejonie Morza Śródziemnego (stąd tez jej nazwa). Naukowcy zauważyli powiązania między dłuższym życiem i mniejszą śmiertelnością z powodu chorób serca a sposobem odżywiania tamtejszej ludności. Główne założenia diety to duże spożycie warzyw, również strączkowych oraz świeżych owoców, duże spożycie ryb, jogurtu, sera i orzechów, używanie większej ilości przypraw, wykluczenie soli oraz duże spożycie produktów zbożowych.

Nie spożywa się natomiast dużych ilości mięsa, jaj i cukru, zasmażek z mąki, czy śmietany do zupy oraz tłuszczów zwierzęcych. Zastępowane są one oliwą, dodawaną do gotowych potraw.

Lekarz prowadzący:
mgr Anna Wilczyńska-Duszyńska
dietetyk kliniczny
Poznaj mnie
powrót