NOWOŚĆ!! LIPOTRANSFER (Lipofilling)
Foto
Nadmiar tkanki tłuszczowej jest problemem dotykającym wiele osób i często bywa przyczyną kompleksów. Obecnie medycyna estetyczna potrafi wykorzystać nadmiar tłuszczu jako naturalnego wypełniacza do redukcji zmarszczek , odmłodzenia skóry lub volumetrii okolic twarzy i ciała.

Co to jest lipotransfer? Na czym polega zabieg?
Lipotransfer (inaczej: lipofilling) to zabieg, który polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, z obszarów, gdzie go jest wystarczająco dużo, a następnie podaniu jej w wybrane obszary ciała, które wymagają korekcji.
Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną.

Tłuszcz jest pobieany najczęściej z okolicy brzucha, lędźwi lub ud, następnie jest on oczyszczany m.in. z nadmiaru płynów (musi pozostać jedynie czysty tłuszcz) i tak przygotowany zostaje podany w wybrane miejsce, a są to najczęściej piersi, pośladki i twarz, szyja, dłonie.
Lipotransfer jest więc metodą jednoczesnego modelowania i wyszczuplania sylwetki ciała , jak też redukcji oznak starzenia poprzez wypełnienie zmarszczek, ubytków tkanek i poprawę kondycji skóry za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Czytaj więce: lipotransfer

 
 
Witryna wykorzystuje mechanizm ciasteczek (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
Kardiolog Opole  |  Laryngolog Opole  |  Laryngolog dziecięcy Opole  |  Medycyna estetyczna Opole  |  Kwas hialuronowy Opole  |  Wypełnianie zmarszczek Opole  |  Dietetyk Opole
Edycja strony www - oprogramowanie n4CMSRealizacja: new4mat.com Sp. z o.o.